Zázvor - Peru (bedna 13,6 kg)

1 902

bez DPH 15%: 1 654 Kč

Dostupnost:
Na skladě
Certifikace:
EG-BIO
Země původu:
Peru


Popis

Zázvor (Zingiber officinale)

Původ zázvoru není přesně znám, nicméně v Indii a Číně je užíván již více než tři tisíce let. Oddenky zázvoru se používají čerstvé nebo sušené jako kořenící přídavek do různých druhů pokrmů nebo jako lék.

Nejvýraznější chuťovou složkou je olej, který obsahuje silice a éterické oleje, především gingerol, což je látka chemickým složením podobná kapsaicinu, který najdeme v chilli papričkách. Kromě toho obsahuje vitamín A, C, a E, vitamíny skupiny B, vápník, hořčík, draslík, fosfor, železo a sodík. Díky všem těmto látkám posiluje imunitu, účinně působí

při nevolnosti, proti zažívacím obtížím a migréně, má protizánětlivé účinky a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Je dobrou prevencí chřipky, nachlazení i rakoviny. Má též afrodiziakální účinky.

Použití:

Zázvor je nedílnou součástí asijské kuchyně. Používáme ho do různých slaných i sladkých pokrmů. Dobře doplňuje cukroví, zmrzliny, ale i masové pokrmy. Používá se k marinování, pro výrobu piva, sirupů a limonád. Dobře doplňuje různé džemy, čatní a marmelády. Zázvor můžeme použít čerstvý, sušený, nakládaný, vařený i kandovaný. Bývá též součástí různých kořenících směsí.

Skladování:

Zázvor skladujeme v lednici, můžeme ho i zamrazit.

Štítky

Odběr novinek
Přihlásit / Odhlásit

Potvrdit ZDE nebo ENTER

BioBedny.cz

Vyzkoušejte jedinečnou nabídku vysoce kvalitního ovoce a zeleniny. Vše v prvotřídní bio kvalitě. Přinášíme Vám to nejlepší na evropském trhu. Vše s certifikací od ověřených zdrojů. Dovolujeme si tvrdit, že na českém a slovenském trhu jsme bezkonkurenční.

Kontaktujte nás

+420 602 212 069
biogurmania@email.cz

Facebook