Kiwi Gold cal. 27 - Nový Zéland (bedna cca 5,6 kg)

1 923

bez DPH 15%: 1 717 Kč

Dostupnost:
Na skladě
Certifikace:
EG-BIO
Země původu:
Nový Zéland


Popis

Kiwi (Actinidia deliciosa)

Jen málokteré ovoce obsahuje tolik vitamínu C jako kiwi. 1 g kiwi obsahuje až 1 mg vitamínu C. Jeho doporučenou denní dávku pokryjeme konzumací pouhého jednoho plodu.

Kiwi obsahuje:

 • Vitamín C - Je nezbytný k tvorbě kolagenu, udržuje zdravou kůži, kosti, chrupavky, zuby, dásně a podporuje hojení ran, dále je to silný antioxidant, chrání tělo před volnými radikály, posiluje imunitu.
 • Vitamín E - Jedná se o nejdůležitější antioxidant v těle. Chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály, a proto pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí i jako prevence proti nádorovému bujení. Má také pozitivní účinky na tvorbu pohlavních buněk, zvyšuje plodnost a podporuje činnost nervového systému.
 • Vitamín A - Je nutný pro tvorbu zrakového pigmentu používaného za nízkého osvětlení, tudíž jeho nedostatek vede k šerosleposti. Je též důležitým antioxidantem a zajišťuje mimo jiné i vývoj kostí, kvalitu krvetvorby a funkčnost sliznic.
 • Vitamín D - Příspívá k regulaci hladiny vápníku a fosforu v krvi. Je proto významný pro uchování silných a nepoškozených kostí.
  Je rovněž důležitý pro správné fungování imunitního systému. Dlouhodobý nedostatek vitamínu D je spojen s vyšší náchylností k tzv. akutním respiračním infekcím a chřipce.
  Nedostatek vitamínu D se projevuje změknutím kostí a zvýšenou kazivostí zubů.
  Ve vysokých dávkách naopak metabolismus vápníku a fosforu narušuje a může skončit i smrtí.
  Za normálních okolností se vitamín D tvoří v kůži působením slunečního záření.
 • Vitamín B1 (Thiamin) - Je nutnou součástí výživy. Působí příznivě na nervový systém a proti únavě. Zvýšený příjem se doporučuje při otravách nikotinem, arsenem nebo olovem. Při velké fyzické námaze a při stresu potřeba vitamínu B1 stoupá. Thiamin se v lidském těle neukládá a jeho zásoba vydrží jen 4-10 dní. Proto musí být stále přítomen v potravě. Pití kávy a velkého množství čaje jeho množství snižuje.
  Nedostatek v přijímané potravě se projevuje vyčerpaností a ztrátou chuti k jídlu. Později se příznaky stupňují, objevují se deprese, podrážděnost a zmatenost.
 • Vitamín B2 (Riboflavin) - Je důležitý pro dobrý stav kůže, očí, srdce a dalších orgánů. Jelikož má významný vliv na metabolismus cukrů, tuků a bílkovin, ovlivňuje celkovou energetickou přeměnu v organismu. Zvýšenou potřebu vitamínu B2 mají lidé, kteří jsou léčeni antibiotiky, lidé trpící onemocněním štítné žlázy, cirhózou jater nebo cukrovkou. Riboflavin se v lidském těle se neukládá, proto je nutné jej stále doplňovat.
 • Hořčík (Mg) - Je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů (mírní podrážděnost a nervozitu), ale i pro uvolňování energie z glukózy a pro správnou stavbu kostí. Udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu. Mírní deprese a přispívá ke zdravým zubům. V kombinaci s vápníkem působí jako přirozený uklidňující prostředek.
 • Draslík (K) - Odvodňuje, snižuje krevní tlak.
 • Fosfor (P) - Stejně jako vápník prospívá kostem a zubům, slouží k metabolismu bílkovin a tuků a je důležitý pro mozek a nervovou tkáň.
 • Železo (Fe) - Je nezbytné pro tvorbu červených krvinek.
 • Vlákninu - Stimuluje peristaltiku střev, čistí je od usazených toxinů a působí proti zácpě.

Příznivé účinky kiwi na náš organismus:

 • V kombinaci s hořčíkem podporuje látkovou výměnu, zpevňuje žíly a cévy, posiluje imunitní systém a zlepšuje zrak.
 • Přispívá ke zdravé funkci srdce a svalů, k růstu kostí, pomáhá při krvácení z dásní a parodentóze.
 • Je výbornou prevencí chřipek, nachlazení a rýmy.

Skladování kiwi:

Kiwi skladované při teplotě okolo 1°C vydrží až 5 týdnů.

Štítky

Odběr novinek
Přihlásit / Odhlásit

Potvrdit ZDE nebo ENTER

BioBedny.cz

Vyzkoušejte jedinečnou nabídku vysoce kvalitního ovoce a zeleniny. Vše v prvotřídní bio kvalitě. Přinášíme Vám to nejlepší na evropském trhu. Vše s certifikací od ověřených zdrojů. Dovolujeme si tvrdit, že na českém a slovenském trhu jsme bezkonkurenční.

Kontaktujte nás

+420 602 212 069
biogurmania@email.cz

Facebook